W Olsztynie na kortach UW-M na plaży Jeziora Kortowskiego odbył się czwarty turniej dla dzieci do 10 lat cyklu Grand-Prix Olsztyna Tenis 10 organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn przy wsparciu Prezydenta Miasta Olsztyn. Tym razem udział wzięło 25 młodych adeptów tenisa z Olsztyna, Elbląga, Kętrzyna i Mrągowa. Zgodnie z programem Tenis 10 PZT; graliśmy na skróconym korcie , miękkimi piłkam, w zależności od wieku zawodników.

Do 8 lat; poziom czerwony (gra na małe kara do wygrania 2 tie-breków, „każdy z każdym”)

Wyniki końcowe;

dziewczynki;

1. Lena Węsierska - B&M Elbląg

2. Alicja Kułakowska - Budowlani Olsztyn

3. Oliwia Leśniak - MOSiR Kętrzyn

4. Izabela Teodorowicz - MOSiR Kętrzyn

chłopcy;

1. Trębicki Mikołaj - Budowlani Olsztyn

2. Marciniak Bartek - Budowlani Olsztyn

3. Wysocki Tymoteusz - Budowlani Olsztyn

4. Pasławski Gabriel - Budowlani Olsztyn

Do 9 lat; poziom pomarańczowy (gra na skróconym korcie o wygrania 2 tie-breków, „każdy z każdym”)

Wyniki końcowe

dziewczynki;

1. Sprawka Weronika - B&M Elbląg

2. Sadowsko Julia - Team Mrągowo

3. Bierońska Julia - B&M Elbląg

4. Pogorzelska Zuzanna – Team Mrągowo

chłopcy

1. Werno Aleksander - Team Mrągowo

2. Sowa Jakub - B&M Elbląg

3. Kubiak Maciej - B&M Elbląg

4. Musiałek Marcel Budowlani Olsztyn

5. Ziarkowski Adrian - Team Mrągowo

6. Budzisiak Jakub - B&M Elbląg

Do 10 lat; poziom zielony (gra na całym korcie do wygrania całego seta „każdy z każdym”)

Wyniki końcowe;

dziewczęta;

1. Lewkowicz Julia – MOSiR Kętrzyn

2. Węgrzyn Aleksandra – RP Sport Olsztyn

3. Sadowska Julia - Team Mrągowo

4. Sprawka Weronika - B&M Elbląg

chłopcy; ze względu na udział zawodników z Budowlanych Olsztyn w Finale Talentiady PZT w Poznaniu, zagrali z sobą liderzy rankingu Grand-Prix, cały mecz.;

1. Pieczkowski Olaf RP (Sport Olsztyn) wygrał 6/3 6/1 z

2. Maksymilianem Grygołowiczem (OSW Olsztyn)

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary i medale a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Teraz w cyklu Grand-Prix nastąpi przerwa wakacyjna a we wrześnu ostatnie dwa turnieje, podsumowujące letnią edycję Grand-Prix Olsztyna Tenis 10 z atrakcyjnymi nagrodami.

Klasyfikacja drużynowa;

B&M Tennis Club Elbląg – trener; Bartosz Kierwiak

KS. Budowlani Olsztyn – trener; Paweł Umbras

ST. Team Mrągowo – trener; Tomasz Warowny

MOSIR Kętrzyn – trener; Mirosław Krzyśków

ST.RP Sport Olsztyn – trener; Roman Pasyniuk

dane/T10/t10.julka.kasuj/640_najlepsi 10 latkowie.jpgdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7000.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7001.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7002.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7004.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7009.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7010.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7011.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7018.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7019.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7021.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7023.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7026.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7027.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7028.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7031.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7033.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7034.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7035.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7036.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7038.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7039.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7056.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7058.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7060.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7063.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7065.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7067.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7071.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7075.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_MOSiR Kętrzyn.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_najlepsi zawodnicy.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_otwarcie turnieju.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_po dekoracji.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_przed dekoracją.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_przed turniejem.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_wspólne zdjęcie.JPG

Sędziowali juniorzy KS. Budowlani; Martyna Sikora, Adrianna Wilczewska i Monika Górka

Dyrektor turnieju; Mirosław Umbras

Ze Świata

  • Caroline Wozniacki: trzeba być nieco szalonym
    Caroline Wozniacki jest pewna, że ukończy w niedzielę 44. maraton nowojorski. Duńska tenisistka polskiego pochodzenia, która cieszy się nie mniejszą popularnością od lekkoatletycznych sław, przyznała, że trzeba być nieco szalonym, decydując się na taki bieg.
  • ATP World Tour Finals: Grigor Dimitrow nie będzie rezerwowym
    Grigor Dimitrow nie zakwalifikował się do turnieju w Londynie, kończącego sezon ATP, bo przegrał w Paryżu z Andym Murrayem. Bułgar przyznał w rozmowie z "L'Equipe", że rola rezerwowego go nie interesuje.
  • Kei Nishikori zagra w World Tour Finals w Londynie
    Młody japoński tenisista pokonał w ćwierćfinale turnieju w Paryżu Hiszpana Davida Ferrera 3:6, 7:6 (5), 6:4 i dzięki tej wygranej wystąpi w kończących sezon finałach w Londynie. To pierwszy azjatycki singlista, który wystąpi w tych prestiżowych zawodach.
Reklama

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.