W Olsztynie na kortach UW-M na plaży Jeziora Kortowskiego odbył się czwarty turniej dla dzieci do 10 lat cyklu Grand-Prix Olsztyna Tenis 10 organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn przy wsparciu Prezydenta Miasta Olsztyn. Tym razem udział wzięło 25 młodych adeptów tenisa z Olsztyna, Elbląga, Kętrzyna i Mrągowa. Zgodnie z programem Tenis 10 PZT; graliśmy na skróconym korcie , miękkimi piłkam, w zależności od wieku zawodników.

Do 8 lat; poziom czerwony (gra na małe kara do wygrania 2 tie-breków, „każdy z każdym”)

Wyniki końcowe;

dziewczynki;

1. Lena Węsierska - B&M Elbląg

2. Alicja Kułakowska - Budowlani Olsztyn

3. Oliwia Leśniak - MOSiR Kętrzyn

4. Izabela Teodorowicz - MOSiR Kętrzyn

chłopcy;

1. Trębicki Mikołaj - Budowlani Olsztyn

2. Marciniak Bartek - Budowlani Olsztyn

3. Wysocki Tymoteusz - Budowlani Olsztyn

4. Pasławski Gabriel - Budowlani Olsztyn

Do 9 lat; poziom pomarańczowy (gra na skróconym korcie o wygrania 2 tie-breków, „każdy z każdym”)

Wyniki końcowe

dziewczynki;

1. Sprawka Weronika - B&M Elbląg

2. Sadowsko Julia - Team Mrągowo

3. Bierońska Julia - B&M Elbląg

4. Pogorzelska Zuzanna – Team Mrągowo

chłopcy

1. Werno Aleksander - Team Mrągowo

2. Sowa Jakub - B&M Elbląg

3. Kubiak Maciej - B&M Elbląg

4. Musiałek Marcel Budowlani Olsztyn

5. Ziarkowski Adrian - Team Mrągowo

6. Budzisiak Jakub - B&M Elbląg

Do 10 lat; poziom zielony (gra na całym korcie do wygrania całego seta „każdy z każdym”)

Wyniki końcowe;

dziewczęta;

1. Lewkowicz Julia – MOSiR Kętrzyn

2. Węgrzyn Aleksandra – RP Sport Olsztyn

3. Sadowska Julia - Team Mrągowo

4. Sprawka Weronika - B&M Elbląg

chłopcy; ze względu na udział zawodników z Budowlanych Olsztyn w Finale Talentiady PZT w Poznaniu, zagrali z sobą liderzy rankingu Grand-Prix, cały mecz.;

1. Pieczkowski Olaf RP (Sport Olsztyn) wygrał 6/3 6/1 z

2. Maksymilianem Grygołowiczem (OSW Olsztyn)

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary i medale a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Teraz w cyklu Grand-Prix nastąpi przerwa wakacyjna a we wrześnu ostatnie dwa turnieje, podsumowujące letnią edycję Grand-Prix Olsztyna Tenis 10 z atrakcyjnymi nagrodami.

Klasyfikacja drużynowa;

B&M Tennis Club Elbląg – trener; Bartosz Kierwiak

KS. Budowlani Olsztyn – trener; Paweł Umbras

ST. Team Mrągowo – trener; Tomasz Warowny

MOSIR Kętrzyn – trener; Mirosław Krzyśków

ST.RP Sport Olsztyn – trener; Roman Pasyniuk

dane/T10/t10.julka.kasuj/640_najlepsi 10 latkowie.jpgdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7000.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7001.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7002.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7004.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7009.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7010.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7011.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7018.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7019.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7021.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7023.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7026.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7027.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7028.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7031.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7033.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7034.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7035.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7036.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7038.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7039.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7056.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7058.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7060.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7063.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7065.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7067.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7071.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_IMG_7075.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_MOSiR Kętrzyn.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_najlepsi zawodnicy.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_otwarcie turnieju.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_po dekoracji.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_przed dekoracją.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_przed turniejem.JPGdane/T10/t10.julka.kasuj/640_wspólne zdjęcie.JPG

Sędziowali juniorzy KS. Budowlani; Martyna Sikora, Adrianna Wilczewska i Monika Górka

Dyrektor turnieju; Mirosław Umbras

Ze Świata

  • Agnieszka Radwańska drugi raz z rzędu z "zagraniem roku" WTA
    Uderzenie Agnieszki Radwańskiej z sierpniowego półfinału turnieju w Montrealu z Rosjanką Jekateriną Makarową zostało wybrane "zagraniem roku" w plebiscycie organizacji WTA. Polska tenisistka zdobyła to wyróżnienie także w poprzednim sezonie.
  • Szachownica
    Z bólem w sercu muszę stwierdzić, że u nas sytuacja jest dokładnie odwrotna, a to polskie szkolenie tenisowe jest jak nasz kraj z okien samolotu.
  • Eugenie Bouchard nie zagra w International Premier Tennis League
    Eugenie Bouchard, siódma rakieta rankingu WTA Tour, z powodu kontuzji wycofała się z inauguracyjnej edycji International Premier Tennis League. 20-letnia Kanadyjka miała reprezentować barwy UAE Royals. Rozgrywki, w których udział wezmą cztery azjatyckie drużyny, rozpoczną się w piątek w Manili.
Reklama

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.