W kalendarzu sportowym stolicy Warmii i Mazur pojawił się nowy turniej pod hasłem „Olsztyńskie Spotkania Tenisowe”. Impreza odbyła się w weekend (22/23 września) na kortach przy ul. Radiowej czyli w Klubie Tenisowym Jakubowo-Olsztyn a ideą wiodącą stała się integracja młodych i starszych zawodników regionu, ich rodziców, amatorów, graczy rekreacyjnych, trenerów oraz działaczy – słowem całego środowiska białego sportu.

W piątkowe popołudnie zaprezentowali swe umiejętności zawodnicy z kilku klubów ,od 8- latków poprzez młodzików do juniorów włącznie. Na kortach pojawili się m. in. Olaf Pieczkowski, medalista mistrzostw Europy i aktualnie piąta rakieta Starego Kontynentu w klasyfikacji ETA, Weronika Ejsmont oraz Filip Tatera - medaliści Mistrzostw Polski . Odbyły się gry pokazowe z udziałem trenerów ,rodziców i sponsorów. Wielką sensację wzbudziła gra mieszana amatorów ubranych w białe stroje z początków tenisa, który liczy sobie prawie 150 lat. Grano oczywiście białymi piłkami przy użyciu drewnianych rakiet. Nie zabrakło czasu na spotkanie trenerów i wymianę poglądów na tematy nie tylko przecież tenisowe.

Od sobotniego ranka toczył się turniej pań i panów w różnych kategoriach i konkurencjach . Oddech zawodnicy mogli „złapać” podczas wieczornej biesiady tenisowejokraszonej muzyką ,tańcami i konkursami na wesoło .

Niedzielne finały dostarczyły wielu emocji, a zwycięzców honorowano statuetkami Św Jakuba - patrona Olsztyna.

Zwycięzcy konkurencji

Sandra Boraczynska i Lidia Trembicka -gry podwójne pań.

Robert Pieczkowski i Marcin Poroszewski -gry podwójne open.

Krzysztof Samojlowicz i Tomasz Wawrzyniak - gry podwójne panów 50+.

Witas Daszczuk -gra pojedyncza open

Marcin Poroszewsk i- gra pojedyncza 50+.

Organizatorzy: Krzysztof Badurek ,Ryszard Sosnowski i Paweł Umbras pragną serdecznie podziękować wszystkim Przyjaciołom tenisa, którzy pomogli w przeprowadzeniu OLSZTYNSKICH SPOTKAŃ TENISOWYCH 2018 i deklarują kontynuacje imprezy.

Więcej zdjęć na wama-sport

 

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

  • Różne opcje dla Agnieszki Radwańskiej
    Agnieszka Radwańska spadła z 74. na 78. miejsce w rankingu WTA. Polka zakończyła tegoroczne starty we wrześniu i nie wiadomo, czy wznowi je na początku stycznia.
  • Nowe konstelacje
    Agnieszka Radwańska dalej spada w rankingu WTA i zajmuje w nim już 78. miejsce. Coraz lepiej radzi sobie za to Hubert Hurkacz, który znów wygrał i awansował już na 88. pozycję w rankingu.
  • ATP w Moskwie: Matkowski przegrał w pierwszej rundzie debla
    Rozstawieni z numerem czwartym Marcin Matkowski i Amerykanin Nicholas Monroe przegrali z Rosjanami Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublewem 4:6, 5:7 w pierwszej rundzie debla w halowym turnieju tenisowym ATP w Moskwie.

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.