Na kortach Arki Gdynia zakończyły się w sobotę (6 lipca) 58 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w tenisie zaliczane do klasyfikacji Seniors ITF. Znakomicie spisał się olsztynianin Krzysztof Badurek, który zdobył złoty medal w deblu w kat. 45+. Partnerem był pochodzący ze stolicy Warmii i MazurSzymon Janicki, mieszkający obecnie w Niemczech. Kiedyś trenował w Olsztynie właśnie pod okiem Pana Krzysztofa.

To już piąty tytuł mistrzowski Krzysztofa Badurka w ciągu ostatnich dziesięciu lat jego startów w tej imprezie. W grze pojedynczej występował w swojej nominalnej kategorii 60+. Odpadł w II rundzie po zaciętej walce z Francuzem, półfinalistą tego turnieju.

58 Międzynarodowe MP miały odbyć się w kortach w Sopocie, ale obiekt jest od wielu tygodni okupowany przez działaczy SKT z siedzibą w Siedlcach. Miasto nie może wyegzekwować własności i wobec tego zamieszania prestiżową imprezę przeniesiono na korty Arki Gdynia. Działacze tego klubu mimo tak krótkiego czasu stanęli na wysokości zadanie i mistrzostwa znów był tenisowym świętem.

Gra pojedyncza

Kategoria 60+

Krzysztof Badurek (Olsztyn)

I runda

- Paweł Kalinowski 6:2 6:3

Francois de Maisoncelle (Francja) 4:6 3:6

Gra podwójna

Kategoria 45+

Krzysztof Badurek/Szymon Janicki

Ćwierćfinał

- Tomasz Bogucki/Krzysztof Stenzel 6:1 6:0

Półfinał

- Wiesław Pedrycz/Rafał Zauer 6:2 6:0

Finał

- Przemysław Bielawski/Sebastian Kulbikowski 6:2 6:0

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.