Szczecinie odbyły się w dniach 24/28 stycznia Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów (ITF Seniors) w tenisie ziemny. W najstarszej kategorii wiekowej (+70) Warmię i Mazury reprezentował mieszkaniec Olsztyna Lesław Markowicz, który zdobył dwa tytuły. Wygrał zarówno rywalizację w singlu jak i deblu wraz z Andrzejem Konitzerem.

Pan Lesław w przeszłości uprawiał tenis będąc medalista Mistrzostw Polski młodzików, ale znamy go przede wszystkim jako znakomitego zawodnika, a później trenera badmintona. Został mistrzem Polski seniorów w mikście i brązowym w singlu. Był trenerem klubowym w Warmii, ale również selekcjonerem kadry narodowej. W latach 1989–1993 powierzono mu funkcję trenera głównego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Olsztynie, gdzie zajmował się czołówką polskich badmintonistów. Do dziś jest aktywny sportowo, a sukcesy w Szczecinie są świadectwem, że umiejętności pozostały. Gratulujemy Panie Lesławie i życzymy dalszychosiągnięć.

Wyniki

Gra pojedyncza

Lesław Markowicz

Ćwierćfinał

- Andrzej Rybak 6:1 6:2

Półfinał

- Andrzej Konitzer 6:3 6:1

Finał

- Ryszard Smigaj 6:2 7:6(5)

Gra podwójna

Lesław Markowicz /Andrrzej Konitzer

Półfinał

- Janusz Piecak/Ryszard Smigaj 6:4 6:1

Finał

- Andrzej Rybak/Jerzy Stanik 6:1 6:0

Tenisowe Wakacje na Olimpijskiej w Olsztynie

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.